Oferujemy usługi związane z wykonawstwem dachów. Projektujemy i wykonujemy dachy w oparciu o szkielety stalowe co przekłada się na krótszy czas potrzebny na wykonanie dachu oraz niższą cenę niż w przypadku dachów opartych o tradycyjną więźbę drewnianą. Technologia LGS (lekkie szkielety stalowe) jest stosowana z powodzeniem na całym świecie od kilkudziesięciu lat!

Korzystamy z nowoczesnych programów do projektowania i obliczeń, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko i dokładnie zaprojektować każdy dach. Nasi pracownicy posiadają rozległe doświadczenie z zakresu budownictwa dzięki czemu są w stanie sprostać nawet bardzo wymagającym projektom.

Lekkość

Stal posiada znacznie większą wytrzymałość niż drewno, z tego powodu wykorzystuje się jej mniej co z kolei przekłada się na znacznie mniejszą wagę całej konstrukcji. Szczególnie istotne jest to w przypadku modernizacji starych budynków.

Szybki i łatwy montaż

Elementy są oznaczane numerami, dzięki czemu montaż jest łatwy i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Przekłada się to na niższe koszty robocizny oraz krótszy czas pracy. Jest to szczególnie korzystne w przypadku wysokich kosztów siły roboczej.

Wytrzymałość

Stal jest zabezpieczona przed korozją dzięki czemu jej trwałość jest bardzo wysoka. Dodatkowo jest odporna na ogień, wilgoć, grzyby czy insekty.

Korzyści ze stosowania więźby stalowej

  • Wysoka jakość wykonania
  • Szybkość realizacji – wykonujemy więźbę do 14 dni roboczych (dotyczy typowych rozwiązań)
  • Oszczędność pieniędzy – konstrukcja stalowa jest tańsza od drewnianej
  • Można zastosować dowolny rodzaj pokrycia

Oszczędność

Koszty więźby dachowej w ostatnim czasie znacząco wzrosły. Dodatkowo sporym utrudnieniem jest deficyt wyspecjalizowanych pracowników a nawet problemy z dostępnością surowca drzewnego.

Na szczęście jest już dostępne rozwiązanie, które pozwala na szybką budowę dachu. Konstrukcja oparta o szkielety stalowe pozwala na szybką, solidną a przy tym atrakcyjnie cenowo budowę dachów i nie tylko. Technologia LGS opiera się na profilach, które są na zimno formowane i przycinane na odpowiednie długości. Finalnie otrzymujemy elementy, które wystarczy ze sobą połączyć (np. wkrętami) i już otrzymujemy gotowy element nośny. Nie ma konieczności cięcia i modyfikowania elementów na placu budowy. Całość opiera się o dokładny projekt, w formie cyfrowej na podstawie którego powstaje dach.

Więcej wolnej przestrzeni w Twoim domu!

Dzięki zastosowaniu szkieletu stalowego zyskujesz dodatkową przestrzeń!
Technologia LGS pozwala na wyeliminowanie jętek, słupów i płatwi dzięki czemu z poddasza nieużytkowego uzyskujemy pełną użytkowość. W przypadku więźby drewnianej jest to nieosiągalne.

Warto korzystać z nowoczesnych systemów, ponieważ pozwalają one na lepsze wykorzystanie posiadanej przestrzeni. Więźba dachowa wykonana w tradycyjnej technologii drewnianej posiada wiele wad, które ograniczają jej zastosowanie. Każdy użytkownik doceni dodatkową przestrzeń w swoim domu, której nie musi tracić na elementy konstrukcyjne.

Masz pytania?